Na Krétě se vám bude líbit všude

Průvodce po největším řeckém ostrově

Největší řecký ostrov Kréta se dělí na čtyři správní obvody: Chania. Rethymno. Heraklion a Lasithi. Všechna větší krétská města leží na severním pobřeží, kde také nejvíce vzkvétá turistický průmysl. Poznat celý ostrov při jedné dovolené, to opravdu nejde. Tak je potřeba vybírat místo, ze kterého se pohodlně dostanete na vysněné výlety a poznávání ostrova.

Kréta; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Kréta je dlouhá nudle a tak není problém si zde najít klidné místo, pláž, kde nebude tolik lidí. U velkých měst a letovisek bude plno turistů, ale tlačenka jako v Chorvatsku na pláži to nebude.

Vyberte si nejlepší období na dovolenou na Krétě podle počasí.

Pláž Elafonissi; Zdroj: iason.cz

Pokud chcete zázemí většího města, abyste měli večer kam jít na nákupy, za zábavou a nebo každý den do jiné taverny, zvolte ubytování u města Rethymnon nebo přímo ve městě. Je tu i krásná promenáda kolem moře, takže do města se jde pěknou procházkou i s kočárkem. Cesta vede k ubytovacím kapacitám a rušná tedy není. Pláže jsou zde písečné, široké a jelikož je Kréta ostrov, budou zde i vlny.

Jestli se vám zachtělo spíš zvolit klidnější dovolenou vesnického typu, jeďte na jih ostrova – do Plakiasu. Výhodou je i dobrá silnice (nejužší místo ostrova) na sever, pro potřebu výletu nebo rychlého spojení s letištěm.

Vše o letovisku Plakias najdete v dalším zajímavém článku, i jaká je nejlepší doba pro pobyt.

Letovisko Plakias; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Dalším místem, kam se nabízí pobytové zájezdy je letovisko Bali. Ano na Krétě je také Bali a je to snad jediné letovisko, kde nejsou na Krétě vlny. Malé, ale krásně řecky milé.

Přečtěte si článek o letovisku Bali na Krétě.

Výlety na Krétě

Kam na výlet na Krétě? Lodní výlet do zátoky Balos, kde kotvila i britská královská rodina nebo na růžové pláže Elafonisi.

„Souhrnná nabídka fakultativních výletu na Krétě zde“:

Pozůstatky poláce Knossos; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Hotel Maravel Land

    Kréta má příznivé ceny a příznivé klima od června do října. Hotel Maravel Land vás potěší polohou, cenou a atmosférou.
  • Fakultativní výlety na Krétě

    Kréta vás s výběrem výletů nezklame. Hory sahají až přes 2000 metrů nad mořem a historie ještě dál. Vydejte se i do vnitrozemí a poznejte i chutnou Krétu, Krétu písečných pláží a Krétu nádherných měst.
  • Počasí na Krétě

    Počasí na Krétě je v letních měsících stálé a srážky čekejte na konci letní sezóny, až koncem října. Slunce zde svítí až 300 hodin v roce.