Letovisko Plakias, tipy na ubytování

Mezi skalami a s velkou pláží

Plakias není velké letovisko, ale co je, je malebné. Pod slovem menší je skryto několik hotelů, apartmánů, restauraci a kaváren. Lidí je zde i v hlavní sezóně akorát. Říká se, že tu hodně fouká, což se může stát, když se obrátí vítr a začne vát ten z Afriky. Fouká pak z pevniny na moře a stromy jsou skoro v pravém úhlu.

Letovisko Plakias; Zdroj: viamare.cz

Jelikož je Kréta ostrov, tak se to tu může stát, ale taky nemusí. Vyhledávané je na konci sezóny a to koncem září, kdy je tu teplota stabilnější a většinou neprší, což na severu se už může v tuto dobu stát.

Letovisko Plakias; Zdroj: iason.cz

Místní komunikace dělí ubytování od pláže, ale rušná vůbec není. Plakias je spíše slepá ulice než, že by přes něj někdo někam jel. Kréta má vysoké hory a tak někdy se budete divit, jakými serpentýnami jsou ochotni místní lidé jet.

Na kraji letoviska je apartmánový dům Paligremnos, kousíček od pláže, kde vás přivítá bodrá řecká rodinka. Je umístěn v pěkné zahradě a v předzahrádce je dětské hřiště.

Studia Paligremnos; Zdroj:iason.cz

Dál v centru – jestli se to dá tak nazvat, tak najdete už ubytování – hotel Alianthos beach, hotel Alianthos Garden, v postranní uličce hotel Sofia, vedle studia Apollo s bazénem.

Hotel Alianthos Beach; Zdroj: viamare.cz

Ubytování je vše tak na úrovni řeckých 3* a hotel Alianthos jsou pořád pěkně udržované, peníze jsou na opravy a jídlo je také výborné. Rodinný hotýlek Sofia je několik let po rekonsturci a i když nemá bazén – využívat se dá ten u sousedních studií Apollo.

Studio Apollo; Zdroj: viamare.cz

Luxusnější hotel 4* kategorie, je hotel Porto Plakias. Jako z každého ubytování, i tady je to kousek od pláže a restaurací.

Letovisko vypadá útulně a pláž je písečná a široká. Čím půjdete dále ven z letoviska, lidé jsou více nazí a dá se zde potápět. Půjčte si skútr a zajeďte si i na nedalekou pláž Damnoni, kde je i hotel Damnoni 2*+.

Pláž Damnoni; Zdroj: iason.cz

3 kilometry od Plakiasu je mezi skalami hotel Kalypso Cretan Village, kde se jezdí potápět a nebo zde najdete lidi, co mají rádi turistiku.

Hotel Kalypso Crean Village; Zdroj:

Mohlo by vás zajímat...

  • Počasí na Krétě

    Počasí na Krétě je v letních měsících stálé a srážky čekejte na konci letní sezóny, až koncem října. Slunce zde svítí až 300 hodin v roce.
  • Severní pláže ostrova Phuket

    Ostrov Phuket patří mezi časté cíle turistů. Má i výborné přímé spojení z Evropy a je spojen s pevninou mostem. Na plážích jihu to doslova žije, ale zkuste pláže severní, kde budete na pláži relaxovat.
  • Hotel Maravel Land

    Kréta má příznivé ceny a příznivé klima od června do října. Hotel Maravel Land vás potěší polohou, cenou a atmosférou.